سوالات متداول Faq

برد هوشمند چیست؟
برد هوشمند گزینه مناسبی جهت استفاده در کلاسهای آموزشی و سالنهای کنفرانس می باشد. این وایت برد الکترونیکی جایگزین مناسبی جهت وایت بردهای معمولی می باشد. استفاده از این وایت برد هوشمند در کلاسها و سالنها ،امکان نمایش مطالب بصورت کاملا پویا را برای کاربر مهیا می سازد.
استفاده از وایت برد هوشمند در بسیاری از مراکز آموزشی و دانشگاهی و نیز اتاقهای جلسات و کنفرانس رایج گردیده است . وایت برد هوشمند با قرار گرفتن در کنار تجهیزاتی نظیر ویدئو پروژکتور و ویژوالایزر میتواند سیستم کمک آموزشی بسیار کار آمدی را در اختیار کاربر قرار دهد.
وایت برد هوشمند لمسی علاوه بر بخش سخت افزاری که از یک سطح الکترونیکی و مجموعه ای از سنسور های لمسی تشکیل شده است، دارای یک هسته ی نرم افزاری اصلی نیز می باشد که اغلب قابلیت ها و ویژگیهای منحصر به فرد برد را پشتیبانی می کند. نرم افزار برد هوشمند ضمن رعایت اصول سهولت کاربری ، محیطی مناسب جهت تدریس ، سمینار و حتی جلسات عملیاتی را فراهم می نماید.

برد هوشمند چه کاربردی دارد ؟ و چرا باید از آن استفاده کنیم ؟

برد هوشمند توانایی های سودمند یک کامپیوتر را برای آموزش به کلاس منتقل می کند. هر برنامه ای که روی کامپیوتر قابلیت اجرا داشته باشد می تواند بر رویبرد هوشمند به نمایش گذاشته شود و قابلیت لمسی و تعامل را در برنامه داشته باشد. مثلا در درس ریاضی می توان با نرم افزار مخصوص گراف ها و نمودار ها را به راحتی روی برد رسم کرد یا در دروس دیگر مانند زیست میتواند یک میکروسکوپ را به کامپیوتر وصل کرد تا تصویر بزرگنمایی شده بر روی برد و برای همه قابل نمایش باشد.

مدرسه هوشمند چیست؟
مدرسه هوشمند مدرسه ای است که در آن اجرای کلیه فرآیندها از قبیل مدیریت، نظارت، کنترل، یاددهی، یادگیری، منابع آموزشی و کمک آموزشی، ارزشیابی، اسناد و امور دفتری، ارتباطات و مبانی توسعه آنها مبتنی بر فن آوری اطلاعات و ارتباطات و در راستای نظام آموزشی و تربیتی پژوهش طراحی گردیده است و از سخت افزار های الکترونیکی نظیر برد هوشمند و دیتا پروژکتور در فرایند آموزش استفاده میگردد.

آیا خریداری و نصب برد‌های تعاملی هوشمند برای هوشمندسازی مدرسه ضروری است؟
تخته‌های الکترونیکی هوشمند قابلیت‌های زیادی برای استفاده در كلاس‌های درس را دارند. از این رو پیش‌نیاز استفاده از این تخته‌ها در اختیار داشتن محتوای الكترونیكی مناسب برای استفاده در كلاسهای درس است.

به جز آموزش، برد هوشمند کاربرد های دیگری هم دارد ؟

امروزه از قابلیت تعاملی این برد ها در موارد متعدد دیگری به جز آموزشی هم استفاده می شود، مانند ارائه های تجاری، در نمایشگاه برای معرفی محصول، مصارف نظامی و کارهایی مشابه.

برد هوشمند چگونه کار میکند ؟

در برد های IR  ) اینفرارد ) هنگامی که انگشت خود را بر روی برد می گذارید بلافاصله برد این حرکت شما را به کامپیوتر ارسال می کند و کامپیوتر هم لمس انگشت را به عنوان یک ” چپ کلیک ” تفسیر میکند. با حرکت انگشت بر روی تخته  هوشمند لحظه به لحظه تغییرات از طریق کامپیوتر ثبت شده و به پروژکتور ارسال میشود تا تصویر برد هم تغییر کند.

تفاوت برد هایIR( اینفرارد ) و مگنت ( الکترومغناطیس ) چیست ؟

برد های IR از چراغ های LED در اطراف برد بهره می برد. فاصله آنها تا برد در حدود 1 میلی متر است و وقتی انگشت یا هر وسیله ای را روی برد قرار دهید ارتباط بین اشعه چراغهای LED قطع میشود و مختصات نقطه به دست می آید.

اما تکنولوژی بردهای مگنت به این صورت است که از یک شبکه ریز سیم پیچی های مغناطیسی استفاده میکند. با فشار دادن قلم به سطح برد میدان مغناطیسی بین نوک قلم و شبکه سیم پیچی ایجاد شده که باعث میشود مختصات محل قلم مشخص شود و به کامپیوتر ارسال شود. به همین دلیل است که بردهای مگنت حتما نیاز به یک قلم دارند.

در کل برد های IR جذابیت خاص خود را دارند چرا که میتوان تنها با انگشت با آنها تعامل برقرار کرد.

چه نوع پروژکتوری برای کار با برد هوشمند مناسب است ؟

 بعضی مدل های پروژکتور مخصوص مصارف آموزشی ساخته میشوند و بعضی هم برای محیط درسی مناسب تر هستند. برای اطلاع از نوع دیتای مناسب کار شما حتما با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

برای راه اندازی برد هوشمند نیاز به نرم افزار خاصی است ؟

برد هوشمند نیاز به درایور خود دارد تا بر روی سیستم عامل نصب شود. نرم افزار برد های هوشمند از تمام سیستم عامل های ویندوز پشتیبانی میکند. نرم افزار برد هوشمند پارس توسط شرکت دانش آوران تولید و همراه برد های هوشمند عرضه می شود.

آموزش ابری چیست؟

برد هوشمند پارس تنها برد هوشمندی هستش که دارای محیط آموزش ابری (ارتباط تبلت ، گوشی موبایل و رایانه با برد هوشمند به طور همزمان) و قابلیت برگزاری آزمون انلاین را دارا می باشد.

چگونه برد را کالیبره کنیم ؟

بعد از اینکه برد را سرجای خود نصب کردید و کابل ها را هم متصل کردید نیاز است تا برد کالیبره شود. برای اینکار روی آیکون درایور نصب شده که در سمت راست پایین صفحه مانیتور قرار دارد کلیک کنید و گزینه Calibration را انتخاب کنید. بعد از انتخاب چند نقطه به ترتیب بر روی صفحه برد نمایش داده می شود که باید آنها را به دقت انتخاب کنید، بعد از آن برد شما کالیبره است.

آیا هر بار برای استفاده از برد هوشمند باید آن را دوباره کالیبره کرد ؟

خیر. اگر دیتاپروژکتور و برد هوشمند ثابت باشند و تصویر جا به جا نشود نیازی به دوباره کالیبره کردن نیست.

آموزش الكترونیكی چیست و ارتباط آن با مدارس هوشمند چگونه است؟

 آموزش الكترونیكی به معنی بكارگیری فناوری اطلاعات در فرآیند آموزش، یاددهی و یادگیری است. قابلیت‌های آموزش الكترونیكی ممكن است در آموزش رو در رو در كلاس‌های درس و یا در آموزش از راه دور مورد استفاده قرار گیرد. در مدارس هوشمند از مفاهیم آموزش الكترونیكی استفاده می‌گردد. تالیف و بكارگیری محتوای الكترونیكی از الزامات اساسی آموزش الكترونیكی است كه در مدارس هوشمند نیز استفاده از آن در یاددهی و یادگیری ضروری است. تالیف محتوا در مدارس هوشمند می‌تواند براساس اصول و استانداردهای آموزش الكترونیكی صورت گیرد.

 تکلیف محتوی الكترونیكی چیست؟
محتوای الكترونیكی به معنای سازماندهی اجزای محتوا توسط معلم برای ارائه در كلاس درس است. معلم براساس روش آموزشی خود باید اجزای محتوا را به نحوی سازماندهی نماید تا فرآیند یاددهی و یادگیری در كلاس درس محقق شود.

چند نوع برد هوشمند وجود دارد؟
برد های هوشمند عموما شامل بردهای: الکترو مغناطیس (مگنتی) و مادون قرمز ( IR ) که شامل دو مدل Finger touch – قلم نوری و اولترا سونیک میباشد.

چند نفر میتوانند همزمان با برد هوشمند کار کنند؟
برد های هوشمند شامل مدلهای تک کاربره و دو کاربره ، 4 کاربره ، 8 کاربره و حتی 10 کاربره میباشند که کاربرد این موضوع فقط در استفاده از نرم افزار برد میباشد.

بردهای هوشمند در چه سایزهایی وجود دارند؟
بردهای هوشمند معمولا در سایزهای 72 ، 82 ، 93 و 105 در بازار عرضه میشوند که پر فروش ترین سایز برد هوشمند 82 اینچ میباشد.

آیا با ماژیک میتوان بر روی برد هوشمند نوشت؟
بر روی برد هوشمند پارس فقط می توان با ماژیک های واتر بیس نوشت و با ماژیک های دیگر نمی توان این امر رو انجام داد.

برد هوشمند چگونه نصب میشود؟
برد هوشمند قابلیت نصب بر روی پایه متحرک چرخدار و پایه دیواری را دارا میباشد.

فریم لمسی:

نحوه نصب فریم لمسی چگونه می باشد؟

این فریم ها رو کافیست فقط به صورت Plug & Play به کامپیوتر خود وصل نمایید و از آن استفاده نمایید.

آیا برای استفاده از فریم ها نیاز به کامپیوتر می باشد؟

بله، فریم ها برای پردازش نقاط لمسی نیاز به کامپیوتر دارند.

چگونه بفهمیم که کدوم سایز فریم برای مانیتور ما مناسب هستش؟

شما باید ابعاد تصویر مانیتور خودتون رو با ابعاد داخلی فریم (موجود در مشخصات فنی) مقایسه کنید.

 نحوه کالیبره کردن فریم و مانیتور لمسی:

از طریق کنترل پنل Control Panel روی بخش Tablet & PC Setting کلیک کنید و فریم تون رو کالیبره نمایید.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>