"تلویزیون تعاملی" به زودی میهمان خانه های مردم می شود

قائم مقام سازمان صدا و سیما در مشهد خبر داد:

"تلویزیون تعاملی" به زودی میهمان خانه های مردم می شود

قائم مقام سازمان صدا و سیما در امور فناوری و رسانه های نوین، از راه اندازی تلویزیون های تعاملی(iptv) تا پایان سال خبر داد و اظهار کرد: سیستم تعاملی که از جدیدترین فناوری های حوزه رسانه محسوب می شود، به مخاطب این امکان را میدهد تا حق انتخاب برنامه را از نظر محتوای صوتی و تصویری به دست آورد. به گزارش خراسان، مهدی اخوان بهبهانی پنج شنبه گذشته در آیین بهره برداری از پروژه های فنی صدا و سیمای خراسان رضوی در مشهد، متوسط نفوذ پوشش دیجیتال در کشور را 85 درصد عنوان کرد و گفت: صدا و سیمای خراسان رضوی از نظر نفوذ پوشش دیجیتال 10 درصد بالاتر از میانگین کشوری است. حجت الاسلام نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای استان نیز در این مراسم گفت: با همکاری آستان قدس رضوی و پس از تکمیل زیرساختها بینندگان میتوانند به صورت مستقیم در هنگام اذان صبح، ظهر و شب از فضای معنوی حرم بهره ببرند. "علیرضا رشیدیان" استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم تأکید کرد: مشهد مقدس در سال2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، میزبان کشورهای اسلامی است که همین امر میطلبد تا صدا و سیما به مسئله فرهنگ سازی و مطرح شدن شبکه زیارت اهتمام ویژه ای داشته باشد. راه اندازی رسمی شبکه تلویزیونی HD در استان، طرح های تکمیل پوشش دیجیتال در شهرستان های کاشمر، باخزر، سرخس، تربت حیدریه و تربت جام، افزایش پوشش و کیفیت رادیو اف ام در مشهد، سیگنال رسانی فیبر نوری ورزشگاههای استان، تقویت پوشش رادیو موج متوسط، پخش امواج رادیو دری برون مرزی رادیو ترکمنی از دیگر طرح های فنی بود که در استان به بهره برداری رسید..

برگزاری دوره آموزشی هوشمندسازی مدارس-مرحله مقدماتی

اولین دوره مجازی هوشمندسازی مدارس با ظرفیت 140000 نفر برگزار می گردد.

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فن آوری اطلاعات ضمن اعلام خبر برگزاری دوره هوشمندسازی مدارس برای تمامی فرهنگیان ابراز داشت، توانمندسازی و آموزش معلمان به منظور استفاده هدفمند از فن آوری اطلاعات و یادگیری امری ضروری است لذا برنامه ریزی و اجرای دوره های مجازی ضمن خدمت فرهنگیان روشی مناسب جهت ترویج فرهنگ بهره گیری از فناوری اطلاعات در تعلیم و تربیت و توانمندسازی معلمان است.

اسفندیار چهاربند، به میزان هزینه برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت به صورت حضوری و یا تامین مدرسی اشاره کرد و ابراز داشته که هزینه برگزاری دوره های مجازی نسبت به دوره های حضوری قابل قیاس نیست.

ایشان در زمینه دوره هوشمندسازی مدارس گفت:  با توجه به آمارهای موجود تا پیش از برگزاری این دوره کمتر از یک درصد معلمان دوره های هوشمندسازی مدارس را به صورت آموزش حضوری گذرانده بوده اند! در مرحله اول که از آبان تا اواسط دی ماه سال جاری برگزار گردید، برای اینکه زیر ساخت های مخابراتی مورد ارزیابی قرار گیرد، حدود10000 نفر از معلمان(که تخصص آنان در زمینه رایانه و فن آوری اطلاعات بود) در سراسر کشور انتخاب و در مدت 7 هفته و 11 جلسه آموزشی به میزان400000 نفر ساعت برگزار گردید و بازخورد خوب و مناسبی از آن حاصل شد، در ادامه از ابتدای دی ماه سال جاری همچنین ثبت نام از 130000نفر از معلمان سراسر کشور (4200000نفرساعت) به عمل آمده است که این دوره با همان محتوی و ارزشیابی جدید از اول بهمن شروع و تا اواسط اسفند به پایان خواهد رسید.

چهاربند افزود مابقی معلمان عزیز که این دوره آموزشی برای حدود700هزار نفر از معلمان گرامی (به میزان 28000000نفرساعت)  می باشد، در نیمه اول سال 1396 و قبل از شروع سال تحصیلی 97-96 برگزار خواهد شد. وی در ادامه گفت: این دوره، مرحله مقدماتی هوشمندسازی مدارس می باشد و کسانی که با موفقیت دوره مذکور را گذرانده باشند  به میزان 40 ساعت دوره تخصصی در سامانه ltms برای آنان منظور خواهد گردید.

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فن آوری اطلاعات تاکید نمود از آنجاییکه دوره های آموزش ضمن خدمت رایگان می باشد، و از معلمان عزیز و علاقمند خواست در صورت مشاهده هر نوع تخلف مخصوصاً در زمینه فروش محتوی دوره مراتب را از طریق رایانامه مرکز برنامه ریزی،منابع انسانی و فن آوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به نشانی http://این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید گزارش نمایند

وزیر آموزش و پرورش: جهان برای رهایی از جنگ و خشونت به آموزه های معلمان نیازمند است

 

وزير آموزش و پرورش در پيامي به مناسبت روز جهاني معلم گفت: جهان براي رهايي از جنگ و خشونت به آموزه هاي معلمان نيازمند است

اوراق زرين تاريخ تعليم و تربيت، مزين به نام معلمان بزرگي چون ابراهيم (ع) ، موسي (ع) ، عيسي (ع) و پيامبر اعظم حضرت محمد (ص) است. مربيان سترگي كه منادي بشر به توحيد، عدالت و برابري انسان ها بودند و آموزش و پرورش را بر پايه‌هاي تزكيه، علم و فضيلت بنا نهادند.

پنجم اكتبر در تقويم جامعه جهاني به عنوان روز معلم نامگذاري شده ا ست. نامگذاري يك روز به نام روز جهاني معلم از طرف سازمان يونسكو ، فرصتي مغتنم است تا ملل جهان بيش از پيش به نقش اثرگذار و جايگاه بي بديل معلمان به عنوان ادامه دهندگان مسير ارزشمند برگزيدگان الهي و مروجان ارزش هاي انساني و آموزش دهندگان فضيلت هاي راستيني چون عدالت طلبي،  حقيقت جويي، صلح خواهي و نوعدوستي، توجه و اهتمام ويژه نمايند و قدردان تلاش و كوشش خستگي ناپذير آموزگاران كودكان و نوجوانان جامعه ي خود باشند.

در كشور ما، بنيانگذار جمهوري اسلامي حضرت امام خميني (ره) با درك عميق از نقش و جايگاه ممتاز معلم در تعالي و رشد جامعه ، ماموريت معلمان را همتراز رسالت پيامبران عنوان نموده است ومقام معظم رهبري (مدظله العالي) آموزش و پرورش را كانون خلق دنياي آينده مي داند و در تقويم رسمي كشور با هدف ارج نهادن به آموزگاران و معلمان روز دوازدهم ارديبهشت ماه هرسال ، سالگشت شهادت استاد گرانقدر مرتضي مطهري به عنوان روز معلم ناميده شده است.

بدون ترديد روز جهاني معلم براي رهبران سياسي جهان نيز حامل اين پيام است كه توجه به آموزش و پرورش به عنوان مهم ترين عامل توسعه ي متوازن بايد مد نظر آنان قرار گيرد و ارج نهادن به آموزگاران و معلمان  علاوه بر بهبود جايگاهشان در نظام اقتصادي، اجتماعي وسياسي و تسهيل مشاركت همه جانبه آنان، نيازمند اهتمام به توسعه و گسترش آموزش هاي عمومي، ارتقاي برنامه هاي حمايتي از معلم و محوريت نهاد تعليم وتربيت در برنامه‌ريزي ها مي باشد.

اينجانب ايمان راسخ دارم، توسعه، رشد، امنيت، همزيستي مسالمت آميز و صلح جهاني تنها از طريق گسترش آموزش و پرورش در جوامع و بسط آگاهي ها وآشنايي با آموزه هاي راستين وحياني در ميان ملتها ممكن است و جهان امروز  براي رهايي از تنازعات، جنگ،آشوب و خشونت به آموزه هاي معلمان در ترويج مهارت‌هاي زندگي مسالمت آميز و گسترش مهر و دوستي بين كودكان جهان بيش از هر زماني نيازمند است .

در پايان با تبريك فرارسيدن روز جهاني معلم به آموزگاران و معلمان فرهيخته ي كشورمان از اول معلم هستي خداوند متعال توفيق روز افزون فرهنگيان عزيز و عزت و سربلندي ميهن اسلامي را مسئلت مي نمايم.

 

 

نمایشگاه ایرانکام مشهد 95

نمایشگاه ایرانکام مشهد 95

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و ماشین های اداری و هفتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند موسوم به ایرانکام در تاریخ 12 الی 16 شهریور ماه سال 1395 در محل نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار شد.

شرکت دانش آوران در این نمایشگاه با معرفی برد هوشمند پارس، مانیتور لمسی مولتی تاچ 80 اینچ ، کیوسک اطلاع رسانی و استند های لمسی در خدمت بازدید کنندگان محترم بود و توانست نظر بسیاری از بازدیدکنندگان نمایشگاه از جمله مسئولین سازمان ها و ارگان های دولتی رو به خود جلب کند.